Dezinfekce vozu ozónem zbaví Váš vůz hub, plísní, bakterií a virů. Nezanechá žádný chemický zápach. Čas potřebný na dezinfekci vozu cca 20 – 40 minut v závislosti na velikosti vozu. Doba odvětrání cca 60 minut.

 

  1. Co je to ozón? Ozón (označovaný také jako O3 či trikyslík) je molekula skládající se ze tří atomů kyslíku. Ve stratosféře chrání všechny živočichy na zemi před nebezpečným ultrafialovým (UV) zářením. Ozón je silně reaktivní molekula a reaguje proto snadno s látkami jako je amoniak. Díky tomu zabraňuje existenci nepříjemných zápachů.
  2. Jak funguje ozónový generátor? U většiny ozónových generátorů je vzduch nasáván po stranách zařízení skrze integrovaný ventilátor. Uvnitř generátoru je vzduch pomocí filtrování a díky speciální UV lampě zbavován zárodků a bakterií. Následně je vzduch veden skrze zabudovanou keramickou desku, ve které je kyslík skrze elektrický výboj proměňován v ozón. Odtud je ozón následně vypouštěn skrze přední část zařízení zpět do prostoru.
  3. K čemu se využívá ozónový generátor? Ozónové generátory se skvěle hodí pro zlepšení kvality či obnovu vzduchu v uzavřených prostorech. Reaktivita ozónu neutralizuje nepříjemné zápachy.